title

Molėtuose viešos teritorijos valomos nuo erkių

Molėtų rajono savivaldybė siekia kurortinės teritorijos statuso, saugios ir sveikos aplinkos gyventojams ir svečiams. Vienas iš reikalavimų - gyvenamojoje vietovėje, kuriai siekiama kurorto ar kurortinės teritorijos statuso, turi būti vykdomos prevencinės priemonės, kad rekreacinis miškas nebūtų erkių encefalito arba Laimo ligos epideminis židinys. Todėl Savivaldybės administracija nupirko erkių populiacijos monitoringo ir naikinimo paslaugą Molėtų miesto teritorijoje.

Rugsėjo 29-ąją kenkėjų kontrolės ir naikinimo UAB Utenos deratizacija paėmė erkių mėginius ir nupurškė žolynus ties naujosiomis kapinėmis, pėsčiųjų ir dviračių take nuo jų iki „Molestos“,  takuose nuo Uogų iki Vilniaus gatvių, teritorijoje palei M. Apeikytės gatvę, Pavasarininkų kalne, takuose aplink Pastovio ir Pastovėlio ežerus iki Vasaros estrados ir joje.

Atliekant erkių populiacijos monitoringą ir kontrolę, mėginiai ir purškimai bus atliekami du kartus per metus – pavasarį ir rudenį. Kitų miestų patirtis rodo, kad nuosekliai atliekant stebėseną ir prevenciją, ketvirtaisiais metais neberandama užkrėstų erkių.Paskutinis atnaujinimas: 2021-09-29 13:01:43