title

Molėtuose viešėjo svečių iš Ukrainos Žitomiro srities

 

Rugsėjo 30 d. Molėtuose lankėsi ir su savivaldybės vadovais susitiko Ukrainos Žitomiro srities atstovų delegacija. Ji atvyko, tęsiant ne vienerius metus trunkantį Ukrainos Sergejaus Koroliovo kosmonautikos muziejaus bendradarbiavimą su Lietuvos etnokosmologijos muziejumi. Taip pat Molėtų savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį ir palaiko ryšius su Žitomiro srities Romanovo savivaldybe.

Susitikime dalyvavo Molėtų meras Saulius Jauneika, mero pavaduotoja Vaida Saugūnienė, Administracijos direktorius Sigitas Žvinys, Etnokosmologijos muziejaus direktorius Linas Šmigelskas, Ukrainos svečiai Žitomiro srities tarybos pirmininko pavaduotojas dr. Vladimiras Širma, S. Koroliovo nacionalinio muziejaus generalinė direktorė dr. Irina Dyačiuk, skyriaus vadovė Irina Višneveckaja, Žitomiro srities tarybos nariai Liudmila Kicak ir Andrėjus Kovaliovas.

S. Jauneika pristatė svečiams Molėtų rajoną, savivaldybės prioritetus, pastaraisiais metais įvykusias permainas savivaldos, švietimo, ekonominėje, gyventojų užimtumo ir kitose srityse. Svečiai taip pat domėjosi narystės Europos sąjungoje privalumais, savarankiškai bei su užsienio parneriais įvykdytais ir planuojamais projektais.

Dr. V. Širma papasakojo apie Ukrainoje vykstančią valdymo ir administracinio suskirstymo, galių perdavimo savivaldybėms, švietimo, sveikatos reformas, ekonominio gyvenimo aktualijas, taip pat - tebesitęsiančio karo problemas, kurios atima daug šios šalies resursų, žmonių gyvybių, bet šalis ryžtingai eina savarankiškumo, vieningos teritorijos išlaikymo ir pažangos visose srityse siekimo keliu.

Aptartas tolesnis Molėtų bendradarbiavimas su buvusiu Romanovo rajonu, kuris administracinės reformos kelyje tapo savarankiškesne teritorine savivaldybe.

S. Koroliovo muziejaus direktorė dr. I. Dyačiuk pasidžiaugė bendradarbiavimu su Lietuvos etnokosmologijos muziejumi, kurio dėka Molėtų vardas gerai žinomas Žitomire, o Lietuvoje rengiamos Ukrainos muziejaus eksponatų parodos, pakvietė merą ir savivaldybės atstovus apsilankyti S. Koroliovo muziejuje. Kvietimas buvo mielai priimtas, o svečiams dar parodyti keli Molėtų krašto turizmo išteklius bei draugišką aplinkai verslą pristatantys video filmai. Toliau svečiai išvyko viešnagės į Lietuvos etnokosmologijos muziejų.

 

 

 Paskutinis atnaujinimas: 2021-09-30 23:03:22