title

Molėtų ligoninė rengiasi atidaryti Karščiavimo kliniką

 

Molėtų ligoninė rengiasi atidaryti Karščiavimo kliniką - kaip vyksta pasirengimas, šiandien susitikę su ligoninės direktoriumi Vaidotu Grigu, gydytojais ir vyr. slaugytojomis aptarė Molėtų meras Saulius Jauneika ir savivaldybės gydytoja  Ugnė Balčiūnė.

Karščiavimo klinikoje, laikantis visų apsaugos reikalavimų šeimos gydytojo siuntimu bus priimami karščiuojantys ligoniai su kvėpavimo takų infekcijos simptomais.

Patalpos skirtos ligoninės I aukšte, tam pritaikomi ligoninės konsultacijų poliklinikos kabinetai. Karščiavimo klinikos patalpos izoliuotos, atskirtos nuo kitų ligoninės skyrių. Numatyta, kaip pacientai bus priimami, kaip imami tyrimai, jiems atliekamos kitos procedūros, perkeliami tolesniam gydymui, siunčiami į infekcines ligonines, ar, suteikus pagalbą, išleidžiami gydytis ambulatoriškai. Išaugus apimtims, planuojamas trijų komandų darbas.

Pasak V. Grigo, ši klinika Molėtuose galės pradėti veikti tik tuomet, kai bus gauta terpių laboratoriniams tyrimams atlikti. Kol kas jų nėra gauta, derinamos procedūros. Gavusi terpių, karščiavimo klinika iš karto galėtų startuoti. Patys ligoninės gydytojai rengiasi naujiems iššūkiams, turi išmokti imti specialius mėginius, saugiai naudoti apsauginius kostiumus, dezinfekuoti ar utilizuoti naudotas priemones. Dabar turima pakankamai apsaugos priemonių sau ir pacientams: respiratorių, pirštinių, akinių, skydelių, medicininių kaukių - jos sudėliotos kiekviename skyriuje, vyr. slaugytojos pasirūpina, kad priemones naudotų visas personalas, kai jų prireikia. Prie to stipriai prisideda visi molėtiškiai, kurie aukoja pinigus. Už jau suaukotus pinigus ligoninė nusipirko greitųjų testų, respiratorių ir vienkartinių pirštinių. UAB „Intersurgical" padovanojo 480 respiratorių su daugkartinėmis kaukėmis ir keičiamais filtrais. Molėtų ligoninė dar laukia priemonių iš valstybės rezervo. Papildomai priemonių ieško direktorius.

„Jūs visada buvote reikalingi, o dabar - ypatingai,  saugokit save, netaupykit priemonių personalo apsaugai, jų turime užsakę,  ieškome ir randame naujų tiekėjų, gauname papildomų  pasiūlymų, priemonių bus", - kalbėjo meras Saulius Jauneika.

Apsaugos priemonių svarbą pabrėžė ir V. Grigas:  kolektyvas nėra didelis, jei reikėtų  karantinuotis Molėtų gydytojams - tektų uždarinėti ligoninės skyrius, tačiau dabar priemonių srautas didėja, ir bent jau gydymo įstaigos jų  neturėtų pristigti. Visi medikai, sakė direktorius,  dabar susitelkę kaip viena didelė šeima, labai rimtai ir atsakingai ruošiasi padidėsiančiam pacientų srautui.

Meras taip pat susitiko su Greitosios medicinos pagalbos centro darbuotojais, dėkojo už atsakingą darbą ir linkėjo saugoti savo bei visų molėtiškių sveikatą.